MILTELINIS DAŽYMAS
Pakaitiniai ratai visiems automobiliams dažymo laikotarpiui

Kas yra miltelinis dažymas?

Tai yra dažymo procesas sausais milteliniais dažais, kuris tapo labai populiarus nuo pat jo įkūrimo Šiaurės Amerikoje 1960-aisiais. Vis daugiau įmonių naudoja miltelinį dažymą , kadangi tai užtikrina patvarią ir kokybišką apdailą. Miltelinio dažymo paslaugos naudojamos kaip funkcinės (apsauginės) ir dekoratyvinės apdailos, taip pat yra prieinamos beveik neribotame spalvų ir tekstūrų asortimente, o technologiniai pasiekimai davė puikių savybių, kurias aptarsime vėliau.

Miltelinis dažymas Vilniuje jau gali būti rastas UAB "Ratelitas", adresu Šeškinės g. 2, Vilnius. Na, o dabar metas aptarti miltelinio dažymo privalumus, procesą.

Kodėl miltelinis dažymas yra kokybiškas?

Miltelinis dažymas - tai pažangus metodas dekoratyvinei ir apsauginei apdailai praktiškai bet kokio tipo metalams, kuriuos gali naudoti ir pramonė, ir vartotojai. Procese naudojami milteliai yra smulkiai maltų pigmentų ir dervų mišinys, kuris elektrostatiniu būdu purškiamas ant dengiamo paviršiaus. Įkrautos miltelių dalelės prilimpa prie elektroniniu būdu įžemintų paviršių, kol milteliai pašildomi ir susilieja į lygią dangą kietėjimo krosnyje. Rezultatas - vienoda, patvari, patraukli ir aukštos kokybės apdaila. Miltelinis dažymas yra sparčiausiai auganti apdailos technologija.

Ar tai patvaru?

Miltelinis dažymas suteikia vartotojams, įmonėms ir pramonei vieną iš ekonomiškiausių, ilgiausių ir labiausiai ilgaamžių kokybės apdailų, kurios yra prieinamos beveik bet kokio tipo metalams. Milteliniu paviršiumi padengti paviršiai yra atsparesni pjaustymui, braižymui, išblukimui ir dėvėjimui. Spalvų pasirinkimas yra beveik neribotas. Spalvos lieka šviesios ir ryškios. Tekstūros pasirinkimas svyruoja nuo lygių paviršių iki raukšlių ar matinių apdailų ir neapdorotų tekstūrų, skirtų paviršiaus trūkumams slepti.

Tai saugo aplinką

Miltelių danga taip pat labai apsaugo mūsų aplinką. Skystų medžiagų sudėtyje yra tirpiklių, kurių teršalai žinomi kaip lakieji organiniai junginiai, miltelių dengimas neturi tirpiklių.

Kur naudojamas miltelinis dažymas?

Tūkstančiai produktų ir dalių šiuo metu yra padengtos milteliniais dažais:

  • Įvairūs buitiniai prietaisai - šaldytuvai, plovimo stalviršiai ir dangteliai, džiovinimo būgnai, oro kondicionierių ertmės, vandens šildytuvai, indų plovimo mašinų vidus ir mikrobangų krosnelių ertmės. Miltelinis dažymas taip pat pakeitė porceliano emalį daugelyje skalbimo ir džiovinimo dalių.
  • Automobiliai - automobilių pramonė naudoja miltelinius dažus ant ratų, bamperių, kilpos, durų rankenų, dekoratyvinių apdailų ir akcentų dalių, sunkvežimių lovų, radiatorių, filtrų ir daugelio variklio dalių. Siekiant apsaugoti auto korpusus, sukurtas skaidrus miltelių sluoksnis. BMW ir „Volvo“ naudoja jį savo naujuose automobiliuose, o „GM“, „Ford“ ir „Chrysler“ suformavo konsorciumą, kuris išbandė šią techniką savo gamybos linijose.
  • Architektūra / Statyba - architektūros ir pastatų rinkoje miltelinis dažymas naudojamas langų, durų ir modulinių baldų rėmuose. Daugelyje greitkelių ir pastatų projektų yra naudojami milteliniai dažai - ant lengvųjų stulpų, apsauginių sijų, ženklų, stulpų ir aptvarų.
  • Kasdieniai produktai - milteliniais dažais pagaminti gaminiai, pvz., apšvietimo armatūra, antenos ir elektriniai komponentai, yra nesuskaičiuojami kasdien.

Miltelinio dažymo procesas

Miltelinio dažymo procesas apima tris pagrindinius veiksmus:

Paruošimas - Miltelinis dažymas - Dažų džiovinimas

Dalių paruošimo procesai ir įranga

Prieš miltelinio dažymo procesą būtina pašalinti riebalus, žemes ar nešvarumus, tepalus, metalo oksidus ir t.t. Tai galima atlikti įvairiais cheminiais ir mechaniniais metodais. Metodo parinkimas priklauso nuo milteliniu būdu padengiamos dalies dydžio ir medžiagos.

Miltelinio dažymo procesas

Dažniausias metalo miltelių padengimo būdas yra miltelių purškimas naudojant elektrostatinį pistoletą. Pistoletas suteikia teigiamą elektrinį krūvį į miltelius, tada purškiamas ant įžeminto objekto mechaniniu arba suspaustu oro purškimu. Šis pistoletas gali būti naudojamas su daug įvairių purkštukų. Nuo naudojamo purkštuko priklausys forma ir dažų konsistencija.

Kitas ginklų tipas vadinamas tribo pistoletu, kuris įkrauna miltelius triboelektrine trintimi. Milteliai įsiurbia teigiamą krūvį, o trinasi į teflono vamzdžio sienelę, esančią pistoleto viduje. Tuomet įkrautos miltelių dalelės prilimpa prie įžeminto pagrindo. Naudojant tribo pistoletą reikia kitokios miltelių formuluotės.

Milteliai taip pat gali būti purškiami naudojant specialiai pritaikytus elektrostatinius diskus.

Dažų džiovinimas

Kai termoreaktyvūs milteliai yra padidintoje temperatūroje, ji pradeda tirpti ir chemiškai reaguoja, kad suformuotų didesnės molekulinės masės polimero tinklą. Šis procesas, vadinamas kryžminimu, tam tikrą laiką reikalauja tam tikros temperatūros, kad pasiektų visišką išdžiuvimą. Paprastai milteliai išdžiūsta per 10 minučių 200 ° C temperatūroje. Džiuvimo grafikas gali skirtis priklausomai nuo gamintojo specifikacij

Susisiekti   Galerija