Auto kondicionieriai

Įmonė "Ratelitas" atliekai šias su auto kondicionieriais susijusias paslaugas:

 • Auto kondicionierių pildymas

 • Auto kondicionierių remontas

 • Oro sistemos dezinfekcija

 • Radiatorių virinimas

 • Klimato kontrolės diagnostika

Neverta laukti, kol kondicionierius jau nebeveiks ir pasirūpinti reikėtų iš anksto. O jei dar suveiks kiaulystės dėsnis ir kondicionierius suges šeštadienio popietę, esant 35-iems laipsniams temperatūros? Kad taip neatsitiktų, siūlome ir ateityje reguliariai pasitikrinti kondicionieriaus šaldiklio lygį, sistemos sandarumą, bei šaldiklio kokybę.

Kokybiškas kondicionieriaus pildymas - nuo 23,17 Eur.

Naudojant visus priklausomus priedus: tepalą ir nuotėkį nustatančius dažus.

Dažnas automobilis turi klimato kontrolės sistemą ar kondicionierių, be kurio neįsivaizduojamas šiuolaikinis komfortabilus automobilis. Tikrai neverta laukti, kol kondicionierius jau nebeveiks ir pasirūpinti reikėtų iš anksto. O jei dar suveiks kiaulystės dėsnis ir kondicionierius suges šeštadienio popietę, esant 35-iems laipsniams temperatūros?

Kad taip neatsitiktų, siūlome ir ateityje reguliariai pasitikrinti kondicionieriaus šaldiklio lygį, sistemos sandarumą, bei šaldiklio kokybę.

Atlikus šiuos veiksmus, Jums tikrai nekils problemų su kondicionieriaus ar klimato kontrolės sistema tiek žiemą, tiek vasarą.
Atliekame ir kondicionierių remontą.

Keletas klausimų ir atsakymų, bei ką reikėtų žinoti apie kondicionierius

 • Kokio tipo šaldikliu pildomi kondicionieriai?

Iki 1993 metų automobiliai buvo pildomi šaldikliu R12. Kadangi šio tipo šaldiklio sudėtyje buvo elemetų, ardančių ozono sluoksnį, todėl 1992 – 1994 metais buvo pradėtas naudoti nekenksmingas šaldiklis R134a, kuriuo dabar ir pildomi kondicionieriai.

 • Ar sistemoje cirkuliuojantis šaldiklis kenkia žmonių sveikatai?

Tikrai ne. Medikų teigimu, pavojų sukelia ne cirkuliuojantis šaldiklis, o ant kondicionieriaus garintuvo sienelių susikaupusios bakterijos ir grybeliai, kurie gali sukelti įvairius kvėpavimo takų susirgimus. Kad taip neatsitiktų, rekomenduojame kasmet dezinfekuoti kondicionieriaus garintuvą.

 • Ar galima vietoje šaldiklio R12 pilti šaldiklį R134a?

Negalima. Norint pakeisti šaldiklį R12 šaldiliu R134a, būtina pertvarkyti sistemą ir pakeisti tepalą.

Kokie dažniausiai pasitaikantys kondicionierių gedimai?
Dažniausiai pasitaikantis kondicionierių gedimas – nesandarumas, kuomet pro atsiradusias kiaurymes išteka šaldiklis ir kondicionierius nebeveikia. Dažniausias nesandarumo šaltinis - kondensatorius (dar vadinami radiatoriais ar kondenseriais). Kondensatoriaus vamzdeliai yra labai ploni, todėl kondensatorius įprastai tarnauja ne ilgiau nei 2-3 metai.

 • Koks spaudimas būna kondicionieriaus sistemoje?

Karštomis dienomis spaudimas sistemoje siekia 25-30 atmosferų.

 • Ar kondicionierius ir klimato kontrolės sistema yra tas pats?

Tikrai patariame nepainioti šių dviejų sąvokų. Kondicionierius – įrenginys, skirtas atvėsinti esamai erdvei, o klimato kontrolės sistema – tai sistema, palaikanti salone nustatytą temperatūrą. Automobilyje gali būti klimato kontorlės sistema su kondicionieriumi, arba tik kondicionierius be klimato kontrolės sistemos.

 • Ar veikiant kondicionieriui naudojama daugiau kuro?

Taip. Veikiant kondicionieriui, automobilis sunaudoja daugiau kuro, be to, šiek tiek susilpnėja automobilio trauka.

 • Ar galima jungti kondicionierių žiemą?

Be abejo. Netgi patartina. Kaip teigia specialistai, kondicionieriaus įjungimas žiemą ne tik kad nekenkia jam, tačiau yra netgi naudingas, nes kondicionieriaus nenaudojant ilgesnį laiką, išsausėja riebokšliai. Dėl to gali atsirasti šaldiklio nuotėkis, o sistema – išsihermetinti.

 • Ar įsijungus karštą dieną kondicionierių, galima peršalti?

Taip, tikrai. Jei temperatūra automobilyje skirsis daugiau, nei 6-8 laipsniais, tokia tikimybė padidėja. Specialistai rekomenduoja išlaikyti tinkamą skirtumą ir taip išvengti peršalimo. Taip pat nerekomenduojama šaltos oro srovės nukreipti tiesiai į žmogų. Oro srovę patartina nukreipti į viršų arba į šoną nuo žmogaus.

Atlikus šiuos veiksmus, Jums tikrai nekils problemų su kondicionieriaus ar klimato kontrolės sistema tiek žiemą, tiek vasarą.

Šeškinės g. 2, Vilnius
+370 612 22666, +370 606 06331, +370 600 27777
 • 8-18
 • 8-15
, ,
 • 8-18
 • 8-15